Sprievodca domácim cvičením jogy (2. diel)

Pomôcky do domáceho štúdia

Internet je plný fotografií jogíniek s nohami za krkom, v stoji na hlave, s tak prepletenými končatinami, že sa nedá rozpoznať, ktorá je ľavá a ktorá pravá. Nemusíte sa hneď lámať do neprirodzených pozícií, vsaďte na jogové pomôcky!

Z mini série

Sprievodca domácim cvičením jogy (I. diel) - Kde nájsť inšpiráciu?
Sprievodca domácim cvičením jogy (II. diel) - Pomôcky do domáceho štúdia

Skvalitnite svoju prax s joga pomocníkmi

Nie každý disponuje poriadnou joga matkou a pomôckami aj doma. Podložka na jogu je pritom úplný základ. Zabudnite na karimatku či zloženú deku a vybavte sa kvalitnou joga matkou. Neviete, po akej siahnuť? Mrknite sa na nášho sprievodcu. Pomôže vám s rýchlym výberom, ale i v prípade, že si chcete investíciu poriadne premyslieť.

Ostatné pomôcky môžete rýchlo nahradiť: namiesto tehličky si podložte knihu, opasok zameňte za ručník alebo pások od županu. Ku komfortnému cvičeniu však najlepšie poslúžia kvalitné pomôcky bez náhrad. Za nás odporúčame hlavne joga tehličku, ktorá vám dodá dostatočnú podporu pri cvičení, napríklad ak nedosiahnete v pozíciách rukami na zem. Pozrite si video.

K správnemu prevedeniu ásán a natiahnutiu využijete všestranne použiteľný bolster. Tie z Joga obchodu obsahujú kvalitné vlákna kapoku, takže bolster drží svoj tvar takmer do nekonečna.

A na čo sa bude hodiť joga opasok? Predĺži vaše paže v pozíciách, kde by ste nedosiahli. Na videu uvidíte, ako sa dajú vďaka opasku udržať chrbát v rovine a efektívne natiahnuť hamstringy.

SÚVISIACE PRODUKTY

Na atmosfére záleží

Vyhraďte si miestnosť pre seba. Pred lekciou vyvetrajte a podložku rozložte na čistú podlahu, nech vás nič nevyrušuje a neprekáža. Priestor si môžete vylepšiť i niektorou z vonných sviečok.

Svetelnú atmosféru navodíte pomocou setu Yoga light.

Astanga joga má svoje pravidlá. Umiestnite si na stenu plagát, aby ste mali zostavu neustále na očiach.

Posvätná slabika OHM je počiatkom mantry, ktorá údajne obsiahne celý vesmír. Dekorácie OHM si môžete povesiť na stenu alebo tie so stojančekom postaviť do miestnosti. Vytvoria z vášho priestoru pohodové miesto na jogu.

ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Šaty robia jogína

Určite ste už počuli, že ak chcete mať produktívny pracovný deň na home office, je dobré obliecť si outfit, ako by ste šli do práce. Rovnako to platí i pre jogovú prax. Odložte tepláky a oblečte si svoje obľúbené oblečenie na jogu, ktoré bežne nosíte na lekciu. Ak si potrebujete doplniť jogový šatník, s tým vám rozhodne pomôžeme.

Všechny kategorie jógologie