Sprievodca cvičením jogy doma (1. diel)


Kde nájsť inšpiráciu na cvičenie?

Či už trávite pracovný deň doma na home office alebo nemôžete ísť do štúdia na lekciu, joga v pohodlí domova príde vhod. Prinášame dvojdielneho sprievodcu cvičením doma, ktorý vám pomôže zdokonaliť vašu jogovú prax. Prvý diel je zameraný na to, ako čerpať inšpiráciu k sekvenciám jogy, druhý vám umožní vyznať sa v jogových pomôckach a poradí, ktoré sa budú hodiť.

Z minisérie

Sprievodca cvičením jogy doma (I. diel) - Kde nájsť inšpiráciu na cvičenie?
Sprievodca cvičením jogy doma (II. diel) - Pomôcky do domáceho štúdia

Samovzdelávanie alebo sa nechať viesť?

Cvičiť jogu z domova chce veľkú dávku motivácie. Chceme vám ukázať niekoľko možností, ako sa k pravidelnému praktikovaniu odhodlať. Môžete si vybrať medzi základnými zostavami pripravenými na mieru alebo si s nami dať jednu polhodinovú lekciu na videu. Pre študijné typy odporúčame i jogovú literatúru. Sme radi, že vám môžeme v našom rozvrhu ponúknuť aj online lekcie.

Základné zostavy na cvičenie

Vyberte si zostavu podľa nálady a kombinujte. Zamerajte svoju prax napríklad na bedrá a nohy, zacvičte si ju spoločne so zostavou na upokojenie mysle. Pocit oddychu a natiahnutia je zaistený!

Online lekcie z Yogacentra

Viete, že máme v Yogacentre naše online lekcie? Jednoducho si zarezervujte lekciu podľa vášho gusta, spustite si aplikáciu ZOOM a získate dávku inšpirácie pre vašu jogovú zostavu. V mnohých našich online lekciách sú dve lektorky, jedna predcvičuje zostavu a popisuje a druhá kontroluje účastníkov, aby pozície cvičili správne.

Video lekcie jogy

Na lekciu s lektorkami Janou a Nany Smažíkovými vás čaká pranajáma, pokračovať budete pozdravmi slnka a pozíciami bojovníkov až po záverečnú šavaásanu. Uvoľnite sa a užite si praktikovanie jogy v pohodlí domova. Táto lekcia vám pomôže uvoľniť celé telo a upokojiť myseľ. Navyše je vhodná i pre začiatočníkov. Stačí vám len pohodlné oblečenie a jogamatka.

Knihy a DVD o joge

Začítajte sa, spoznajte základy jogy, preštudujte si význam jednotlivých pozícií, joga predsa nie je len o cvičení. Osvojte si anatomické zákonitosti jogy alebo filozofiu stojacu za jogovou praxou. Najlepšia kniha o joge je tá, ktorá popisuje jednak teóriu, jednak prax. Ak chcete cvičiť jogu s lektorom, siahnite i po DVD: Navyše si precvičíte i angličtinu.

Manuál léčivé jógy
Joga na anatomických základech
Joga pro neohebné muže

Pokračujte čítaním minisérie:

Sprievodca domácim cvičením jogy (II. diel) – Pomôcky do domáceho štúdia

Poradna

Vaše dotazy ráda zodpoví

Jana Smažíková

držitelka mezinárodních certifikátů pro učitele Hatha jógy a pro výuku jógy dětí a majitelka yogashop.cz

Položit dotaz Ukázat dotazy

Poslední dotaz

Jana Gregorová 19. 03. 2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak očistit tibetskou mísu, která byla roky na poličce nepoužívaná? Děkuji

Odpověd:

Dobrý den,

tibet. miska je vyrobena ze slitin mědi. Tj. měl by pomoci např.: https://pripravky-rez-vodni-kamen.heureka.cz/helper-cistic-na-med-a-nerezove-nadobi-200-g/?gclid=EAIaIQobChMI_a2phPHt9gIVSwKLCh3tsg7_EAAYASAAEgLPxfD_BwE#prehled/

Hezký den přeje

Libor

Další dotazy