Sprievodca cvičením jogy doma (1. diel)

Kde nájsť inšpiráciu na cvičenie?

Či už trávite pracovný deň doma na home office alebo nemôžete ísť do štúdia na lekciu, joga v pohodlí domova príde vhod. Prinášame dvojdielneho sprievodcu cvičením doma, ktorý vám pomôže zdokonaliť vašu jogovú prax. Prvý diel je zameraný na to, ako čerpať inšpiráciu k sekvenciám jogy, druhý vám umožní vyznať sa v jogových pomôckach a poradí, ktoré sa budú hodiť.

Z minisérie

Sprievodca cvičením jogy doma (I. diel) - Kde nájsť inšpiráciu na cvičenie?
Sprievodca cvičením jogy doma (II. diel) - Pomôcky do domáceho štúdia

Samovzdelávanie alebo sa nechať viesť?

Cvičiť jogu z domova chce veľkú dávku motivácie. Chceme vám ukázať niekoľko možností, ako sa k pravidelnému praktikovaniu odhodlať. Môžete si vybrať medzi základnými zostavami pripravenými na mieru alebo si s nami dať jednu polhodinovú lekciu na videu. Pre študijné typy odporúčame i jogovú literatúru. Sme radi, že vám môžeme v našom rozvrhu ponúknuť aj online lekcie.

Základné zostavy na cvičenie

Vyberte si zostavu podľa nálady a kombinujte. Zamerajte svoju prax napríklad na bedrá a nohy, zacvičte si ju spoločne so zostavou na upokojenie mysle. Pocit oddychu a natiahnutia je zaistený!

Online lekcie z Yogacentra

Viete, že máme v Yogacentre naše online lekcie? Jednoducho si zarezervujte lekciu podľa vášho gusta, spustite si aplikáciu ZOOM a získate dávku inšpirácie pre vašu jogovú zostavu. V mnohých našich online lekciách sú dve lektorky, jedna predcvičuje zostavu a popisuje a druhá kontroluje účastníkov, aby pozície cvičili správne.

Video lekcie jogy

Na lekciu s lektorkami Janou a Nany Smažíkovými vás čaká pranajáma, pokračovať budete pozdravmi slnka a pozíciami bojovníkov až po záverečnú šavaásanu. Uvoľnite sa a užite si praktikovanie jogy v pohodlí domova. Táto lekcia vám pomôže uvoľniť celé telo a upokojiť myseľ. Navyše je vhodná i pre začiatočníkov. Stačí vám len pohodlné oblečenie a jogamatka.

Knihy a DVD o joge

Začítajte sa, spoznajte základy jogy, preštudujte si význam jednotlivých pozícií, joga predsa nie je len o cvičení. Osvojte si anatomické zákonitosti jogy alebo filozofiu stojacu za jogovou praxou. Najlepšia kniha o joge je tá, ktorá popisuje jednak teóriu, jednak prax. Ak chcete cvičiť jogu s lektorom, siahnite i po DVD: Navyše si precvičíte i angličtinu.

Manuál léčivé jógy
Joga na anatomických základech
Joga pro neohebné muže

Pokračujte čítaním minisérie:

Sprievodca domácim cvičením jogy (II. diel) – Pomôcky do domáceho štúdia

Všechny kategorie jógologie