Predstavujeme Natural Eco podložky na jogu

Praktikovať jogu v prírode je určite nezabudnuteľný zážitok. Vedeli ste však, že kúsok prírody môžete preniesť i do vašej domácej praxe? Vďaka podložkám z prírodného kaučuku budete svojím spôsobom stále v kontakte s prírodou. V tomto článku sa okrem iného dozviete i to, pre akých jogínov sú určené tieto podložky na cvičenie a prečo ich u nás nájdete v kategórii protišmykové podložky.

3 hlavné benefity Natural Eco podložiek

  • V pozíciách sa budete cítiť istejšie

Dobrou vlastnosťou kaučuku je pórovitosť, vďaka ktorej nie je povrch celkom hladký, a tak zabezpečuje pevný kontakt s chodidlami a dlaňami. Zaisťuje tiež efektívnu absorpciu potu. Pri pozícii psa s hlavou dolu sa vám nebudú šmýkať dlane dopredu. Pri pozíciách v stoji zase umožní pevné základy tým, že sa chodidlá „zakorenia“ do zeme.

  • Pevnosť a stabilita - ideálne pre dynamické štýly jogy

Natural Eco podložky majú vysokú hustotu materiálu, takže sa vyznačujú vysokou mierou pevnosti a rezistencie. Ako to spoznáte? Napríklad pri pozícii bojovníka sa vám podložka nebude rozťahovať a krčiť. Prisaje sa k podlahe a „necestuje“. Umožní vám to kontrolovať presnosť pozície a vy sa môžete sústrediť na detaily. Budete totiž riešiť len vlastné pohyby a nie to, ako sa chová podložka.

  • Odolnosť a jednoduchá údržba

Podložky z prírodného kaučuku vám vydržia dlho. Samozrejme to záleží od štýlu jogy i od toho, ako často podložku používate. Všeobecne ale patrí k podložkám s dlhšou trvanlivosťou. Iste tiež oceníte, že ju môžete jednoducho vyprať v práčke. Ak by ste chceli podložku pred alebo po praxi očistiť a osviežiť, môžete použiť náš Bio čistič na jogamatky.

Pre koho sú podložky Natural Eco ideálnou voľbou?

Z vlastnej skúsenosti môžete povedať, že podložky Natural Eco nesklamú:

  • Začiatočníkov, ktorí obvykle najviac bojujú so šmýkajúcimi sa rukami a nohami, pretože ešte nemajú vybrúsenú techniku pozícií.
  • Pokročilých jogínov, ktorí chcú zainvestovať do skutočne kvalitnej výbavy na jogu.
  • Pri dynamických štýloch jogy kde poskytnú istotu a maximálnu bezpečnosť.
  • Pri hot joge, kde kvôli poteniu dochádza ku šmýkaniu.
  • Jogínov, ktorí bojujú so zvýšeným potením dlaní..

Pre koho nie sú vhodné?

Vzhľadom k tomu, že sú tieto podložky vyrobené z kaučuku, nie sú vhodné pre ľudí s alergiou na latex.

TIP: Ak cvičíte prevažne jemnejšie, relaxačné typ jogy, môžete uprednostniť mäkšie podložky z väčšou hrúbkou, ako je napríklad Yogacentrum podložka na jogu TPE s hrúbkou 6mm.

Čo je prírodný kaučuk?

Kaučuk použitý v našich podložkách je materiál prírodného pôvodu. Získava sa z mliečnic rastlín, predovšetkým kaučukovníku brazílskeho. Surový kaučuk vyteká u kôry vo forme mlieka. Potom sa zráža, napr. kyselinou mravčou. Následne sa prepiera vo vode a suší. Z takto vzniknutej suroviny sa ďalej vyrába finálny materiál. Ten môže vďaka rôznym spôsobom spracovania získavať vlastnosti podľa potreby, napr. rôzne vysokú mieru tvrdosti. Jedná sa o 100 % rozložiteľný materiál.

Možno vás pri rozbalení prekvapí špecifický zápach, ktorý dokazuje prírodný pôvod materiálu. Po čase však sám vyprchá.

Všechny kategorie jógologie