Natiahnutie chrbta

Túto zostavu sme zamerali na posilnenie a precvičenie chrbta. Pomocou záklonov a miernej rotačnej pozície uvoľníme napätie a nahromadenú bolesť.

1. Pozicia: Setu Bandha Sarvangásana

Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy. Chodidlá dajte na šírku bokov, nie však príliš ďaleko ani blízko k zadku. Keď nadvihnete panvu, členky by mali byť pod kolenami. Pre intenzívnejšie precvičenie prednej strany tela podložíme oblasť krížov korkovou tehličkou . Ruky nechajte voľne pozdĺž tela, obrátené dlaňami nahor, aby sa mohol otvoriť hrudník.

2. Pozícia: Anahatásana

Najskôr zaujmite pozíciu stola. Dlane sú pod ramenami, kolená pod bedrami. Následne natiahnite ruky ďaleko pred seba. Ak vám ramená nedovolia ísť do plnej pozície, pomôžte si bolsterom .

3. Pozícia: Variácia na Anahatásanu

Teraz bolster odložte a pretiahnite ľavú ruku pod pravú. pozrite sa za natiahnutou ľavou rukou. Boky tiahnite dozadu a nahor, ku stropu. Nakoniec vymeňte strany.

4. Pozice: Ardha Purvottanásana a Balásana

K poslednej pozícii si prizvite partnerku alebo partnera. Začnite tým, že si v sede na pätách opriete hlavu o podložku a natiahnete ruky. Ako keby ste boli v pozícii dieťaťa. Váš partner si čupne chrbtom k vám, za vaše päty a zľahučka sa posadí na vašu kostrč. Pomaly sa pokladá na váš chrbát, tým krásne naťahuje svoje svaly na prednej strane tela, ako aj vaše svaly pozdĺž chrbtice. Vy mu budete oporou a nakoniec ho chytíte za ruky, dotiahnete celú pozíciu spolu a zároveň ste v kontakte pre prípadný signál ukončenia celej pozície.

Všechny kategorie jógologie