Ako vybrať podložku na cesty?

Objavte jogamatky, ktoré zložíte i do malého batôžka

Každého baví cestovanie kvôli niečomu inému. Niekto sa teší na oddych a relax, iný naopak vyhľadáva náročnejšie aktivity, pri ktorých si dá poriadne do tela. Tak či tak, joga môže byť príjemným doplnkom vášho prázdninového programu. Čo ak sa nám však nechce ťahať ťažkú jogamatku všade so sebou? Vybrali sme pre vás cestovné verzie. 

Cestovná verzia jogamatky

V našej ponuke nájdete cestovné dizajnové jogamatky, ktoré na prvý pohľad nemusíte vôbec rozoznať od tých klasických. Povrch tvorí mikrovlákno, teda umelé textilné vlákno s vysokou absorpciou vlhkosti. Vďaka nemu je podložka veľmi príjemná na dotyk, pripomína jemnú semišovú kožu. Zároveň je tento materiál trochu zdrsnený, takže poskytuje výbornú stabilitu i pri náročnejších polohách, a tiež vám preukáže dobrú službu na hodinách hot jogy. Akonáhle sa v lete trochu spotíte, táto podložka vás podrží. 

Ľahká ako pierko

Keď ju vezmete do ruky, pochopíte, prečo práve túto jogamatku musíte mať! Cestovná jogamatka je úzka len 1 mm a váži len 1kg, takže rozdiel oproti bežnej 2,5 kilovej podložke je skutočne cítiť. Vďaka tomu, že je tenšia, môžete ju zložiť ako uterák alebo deku a prenášať vo vaku, či dokonca kabelke. Na takéto prenášanie skvele poslúži i štýlové puzdro.

Náš tip: Miesto na cvičenie s cestovnou jogamatkou vždy starostlivo vyberajte. Ideálne by ste si ju mali rozložiť na rovnom povrchu. Na hrboľatejšie povrchy alebo ostré kamienky zvoľte radšej koberček. 

Joga na tráve alebo na pláži je najlepšia s koberčekom

Okrem cestovných jogamatiek vás na cestách nezaťaží ani špeciálny koberček na jogu. Váži podobne ako jogamatka, približne 1 kg a prenáša sa najlepšie s popruhom alebo vo vaku či taške. Tkaný bavlnený koberček patrí medzi tradičné jogové pomôcky a praktikovanie na ňom má svoje kúzlo. Zvládne bez úhony i hrboľatejšie a nerovné povrchy. Ak radi cvičíte jogu vonku, na lúke či záhrade, koberček pre vás bude tou správnou voľbou. Ak sa zašpiní, jednoducho ho vyperiete v pračke a bude zase ako nový.

Všechny kategorie jógologie