Od jogínov pre jogínov

Cesta pomôcok od prvotnej myšlienky až k finálnemu produktu

Vlastní vývoj pomůcek 1
Vlastní vývoj pomůcek 1

Či sa chystáte na svoju prvú lekciu v štúdiu alebo cvičíte roky, vybavujete si svoje jogové miesto doma, u nás nájdete presne to vybavenie, ktoré vás posunie o kúsok ďalej k vášmu cieľu. Za všetkým stoja Jana a Libor Smažíkovi - partneri v obchode i súkromí. Jana sa venuje joge už viac ako 20 rokov a okrem vymýšľania podoby jogových pomôcok vedie lekcie v pražskom Yogacentre, ktoré založila.

„Najväčšou inšpiráciou pre mňa sú samotní klienti na lekciách. Pomôcky musia nie len dobre vyzerať, ale i skutočne fungovať v praxi. Výsledkom sú podložky, ktoré sa nešmýkajú, meditačné vankúše, čo držia tvar aj po mnohých rokoch každodennej praxe.“

Jana Smažíková, majiteľka Yogashopu a zakladateľka dvoch pražských Yogacentier

Poradna

Čo obnáša vývoj nových jogových pomôcok?

Výběr materiálů

Výber materiálov

Funkčnosť, zdravotná nezávadnosť a dobrý pocit na dotyk. To sú hlavné vlastnosti, ktoré požadujeme od materiálov, z ktorých vyrábame naše pomôcky. Tam, kde to je možné, dávame prednosť prírodným materiálom, ako je 100 % bavlna, hodváb, korok, prírodný kaučuk, kokosové vlákno, juta, prípadne materiálom s najvyšším ekologickým atestom “Öko-Tex 100“.

Design, tvar a velikost

Dizajn, tvar a veľkosť

Akú má mať správna podložka šírku? Aký tvar bolsteru je ten najlepší? Akú veľkú tašku potrebujem, aby sa mi do nej vošla podložka a ostatné veci na jogu? Aký dlhý má byť opasok na jogu? Toto všetko sú otázky, na ktoré poznáme odpovede. Vy sa preto už nemusíte trápiť s výberom vybavenia na jogu. Pomôcky navrhujeme tak, aby vám boli tými najlepšími spoločníkmi v každej situácii.

Barvy a vzory

Farby a vzory

Vďaka joge obraciame pozornosť k sebe, ale sme presvedčení, že záleží aj na vzhľade pomôcok a jogamatiek. Obliekame ich do rôznych kabátov: niekedy svieži, hravý a farbami žiariaci, inokedy zase naskočíme na vlnu minimalizmu a univerzálnej elegancie, ktorá na seba nestrháva pozornosť. Každý si tak u nás môže vybrať, čo mu je blízke. Motívy sú natlačené ekologicky šetrnými farbami na vodnej báze.

Testování v praxi

Testovanie v praxi

Skôr než novú pomôcku pošleme do sveta, musíme ju osobne vyskúšať! Aby sme si za ňou mohli stáť na 100 %.

Toto sú niektoré príklady pomôcok, ktoré sme v Yogashope vyvinuli

Jogamatky pre každého jogína i druh jogy

Jogamatky pre každého jogína i druh jogy

Prajeme si, aby si u nás každý jogín našiel tú svoju srdcovú podložku, na ktorej sa mu bude cvičiť jedna báseň.

Naše jogamatky
Bio čistič podložiek

Bio čistič podložiek

Vyvinuli sme účinný a bezpečný čistič na jogamatky. Obsahuje len zložky rastlinného pôvodu a podložku zanechá krásne prevoňanú citrónom.

Yogashop bio cleaner

Jogové bolstery a meditačné vankúše

Pri výrobe bolsterov sme sa rozhodli siahnuť po vláknach kapoku. Je to prírodný materiál, ktorý drží tvar a tak vám poskytne spoľahlivú oporu.

Bolstery z kapoku
Akupresurní podložky

Akupresúrne podložky

Na chvíle relaxu a pohody boli vytvorené akupresúrne pomôcky: plnené kokosovým vláknom, ušité z pevnej 100 % bavlny a s bodlinkami z bezpečného ABS plastu.

Naše jogamatky

A čo o našich pomôckach hovoria naši zákazníci?

„Najlepšia podložka, akú som kedy mala. Udrží dokonca i moje ‚večne spotené‘ ruky a nohy :D. A navyše je taká krásna. Všetci mi ju chvália!“

Gabriela k dizajnovej podložke Mandala Dark

„Pre mňa skvelá voľba, nakoľko predtým som mala podložku, ktorá sa šmýkala po podlahe, šmýkali sa mi na nej ruky aj nohy a navyše sa naťahovala....ale bola to vtedy moja chyba, lebo som si neprečítala poriadne recenzie a kúpila som si podložku, ktorá na dynamickú jógu nebola vhodná....toto je však ‚pani‘ podložka a pre mňa láska na prvý pohľad.... :-)“

Dana o podložke Motion Mandala Blue

„Kvalitné spracovanie, univerzálne použitie - mám set (bolster, vankúšik na oči a pod hlavu) a používame ho celá rodina (2+3), každý ako je mu to príjemné a pohodlné.“

Marie o kapokovom bolsteri

„Uterák je veľmi príjemný na dotyk, nezhŕňa sa (na textilnej podložke), má krásnu potlač. Je radosť na ňom cvičiť!“

Anna o uteráku na jogu Mandala Pink

Prodejna

Neviete si rady s výberom? Objednajte sa na individuálnu konzultáciu.

Napište nám mail nebo zavolejte naší Nikole, odbornici přes jógové vybavení.

obchod@yogashop.cz +420 776 011 933