4 meditačné pomôcky na príjemnú meditáciu

Meditácie patria medzi užitočné a fungujúce techniky na dosiahnutie vnútornej rovnováhy. Predstavujú spôsob, akým si oddýchnuť, zlepšiť svoj spánok a stať sa spokojnejším. Ak sa meditácii vyhýbate, pretože máte strach z nepohodlia alebo sa domnievate, že na ňu proste nemáte čas či trpezlivosť, ubezpečujeme Vás, že obavy nie sú na mieste. Zvoľte si meditačnú polohu, v ktorej sa budete dobre cítiť, vypomôžte si meditačnými pomôckami, zatvorte si oči a na pár minút sa sústreďte len na svoj dych.

Meditačný vankúš

Nebuďte na seba príliš nároční. Meditácia je postupný nácvik a platí tu, že i cesta je cieľ. Úplnú koncentráciu pravdepodobne nedosiahnete v prvých dňoch praxe. Skúste sa odpútať od rušivých vplyvov a sledujte svoje nádychy a výdychy. Nenechajte sa vyviesť z miery, ak sa Vám myšlienky nedarí zastaviť. Pokojne a s odstupom ich pozorujte, ako prichádzajú a zase odchádzajú.

Od meditovania mnohých odrádza nepohodlie zo sedenia na zemi. Je to však najvhodnejšia meditačná poloha, ktorá umožňuje držať chrbát rovný a v predĺžení. Podložte si sedacie svaly relaxačným vankúšom, aby vás nerozptyľovalo mravčenie v nohách alebo bolesť chrbta.

Meditačná podložka

Pri meditácii sa samozrejme nemusíte trápiť na tvrdej alebo chladnej zemi. Meditačná podložka je vyrobená z prírodných materiálov. Vďaka nej vás už nič nebude tlačiť ani chladiť.

Podporný vankúš

Ak uprednostňujete polohu v ľahu, s podporným vankúšikom z pohanky predídete stuhnutému krku.

Mála

Neviete, čo si počať s rukami? Ak vám zo začiatku umiestnenie rúk na kolenách s dlaňami nahor nepríde vôbec prirodzené. Ruky si položte na stehná, do lona alebo si na pomoc pozvite málu s kamienkami z ónyxu na šiu koncentráciu či odriekavanie mantier.

Dajte meditácii šancu a vydajte sa spoznať najinternejšie, najjemnejšie elementy samej seba či samého seba. Odmenou vám bude kultivovaná myseľ, upokojenie a hlboká relaxácia.

Všechny kategorie jógologie